kategorie: Aktuality

Krátká videa představující zasvěcený život v trochu netradiční podobě

Krátká videa představující zasvěcený život v trochu netradiční podobě

Svatost, radost, obdarování, chudoba a vzdělanost…taková jsou témata dokumentárního cyklu olomouckého Centra pro mládež k Roku zasvěceného života. Videa, která byla realizována audiovizuální skupinou Forleaf, jsou teď nabízena jako doplnění programu Noci kostelů.

Tyto krátké medailonky, které jsou určené k oslovení lidí mladých i nevěřících, vás zaujmou svoji upřímností, atmosférou i profesionalitou. Během přibližně pěti minut máte možnost nahlédnout do života lidí žijících v různých řádech a kongregacích. Zimní koulovačka, kapucínský stopař, osobní příběhy i vyřčená slova pak úspěšně nabourávají tradiční předsudky o zasvěceném životě a ukazují řeholníky a řeholnice především jako lidi šťastné na místě, které pro ně Pán připravil. (ht)

 

Na videa se můžete podívat na níže uvedených odkazech. Máte-li zájem o plnou kvalitu videí, pište na mladez@arcibol.cz

 

Dominikán Jindřich – Svatost externí odkaz

"Ze slova svatost možná někomu naskáčou pupínky, nebo se otřese… My máme tu představu, že svatý nic necítí, nic nevidí, nic to s ním nedělá…Důležité je, aby člověk taky uměl říct: promiň, sorry, mám tě rád, omlouvám se…vždycky můžeme vstát."

 

Sestra Lucia - Radost externí odkaz

"Každé ráno je potřeba rozhodnout se pro život, pro radost…Pán Ježíš sám nebyl furt happy, že by chodil po světě jako takový usměvavý panáček…vidíme ho, jak prožívá všechny lidské emoce."


Kapucín Radek  - Obdarování externí odkaz

"Mimořádné věci se dějí v těch obyčejných…náš úkol jako kapucínů je nabídnout lidem pohled toho, že v té obyčejnosti je Bůh přítomen."

 

Sestra Ráchel – Chudoba externí odkaz

"To je nejlepší bungee jumping na světě – pád do chudoby, je to až na dno mé ubohosti a křehkosti, na druhou stranu je to ten úžasně měkký polštář té Boží lásky a Božího milosrdenství."

 

Jezuita Mirek – Vzdělanost externí odkaz

"Myslím, že takto člověk pozná své povolání, že se pak v něm cítí doma….a já jsem jezuita a jsem šťastný, že jsem jezuita přes veškeré krize. ...Vzdělání může být dobrým prostředkem, jak hovořit o víře..."